Relax-Arena
Buna ! Ai venit pe RelaxArena ! Un forum Original fara cuvinte Creare Ranguri Forum 1071211947 STAFF-ul momentan este in cautare de membri asa ca nu ezita sa te inregistrezi si sa faci cerere Creare Ranguri Forum 650269930
Te asteptam !

CopyRight©️RelaxArena
Relax-Arena
Buna ! Ai venit pe RelaxArena ! Un forum Original fara cuvinte Creare Ranguri Forum 1071211947 STAFF-ul momentan este in cautare de membri asa ca nu ezita sa te inregistrezi si sa faci cerere Creare Ranguri Forum 650269930
Te asteptam !

CopyRight©️RelaxArena
Relax-Arena
Doriți să reacționați la acest mesaj? Creați un cont în câteva clickuri sau conectați-vă pentru a continua.



 
AcasaPortalCăutareUltimele imaginiÎnregistrareConectare
Cautam Staff pentru forum !!!   Recrutam servere de orice tip  !!!   Pentru detali add moga.masters

 

 Creare Ranguri Forum

In jos 
3 participanți
AutorMesaj
System4
Moderator Global
Moderator Global
System4


Mesaje : 112
Data de inscriere : 05/08/2011

Creare Ranguri Forum Empty
MesajSubiect: Creare Ranguri Forum   Creare Ranguri Forum Icon_minitime1Mar Sept 27, 2011 9:56 am

Deci cum am mai spus si in topicurile anterioare ve-ti face pasi urmatori si ve-ti ajunge la un rezultat pe care puteti sa-l postati ! :

    PA / UTILIZATORI & GRUPURI / RANGURI - Administrarea rangurilor:
    Apăsaţi pe butonul "Adaugă un rang nou"
  • Veți vedea următoarea pagină: [Trebuie sa fiti inscris si conectat pentru a vedea acest link]
  • In câmpul "Titlul rangului" adăugaţi numele rangului.
  • Daca doriţi un rang special alegeţi Da la opţiunea "Setează ca Rang Special".
  • Daca doriţi un rang obişnuit alegeţi Nu.
  • Diferenţa dintre un rang special si unul obişnuit este aceea ca rangurile obişnuite sunt acordate automat oricărui membru care atinge numărul minim de mesaje setat pentru acel rang, in timp ce rangurile speciale nu pot fi acordate decât de către un Administrator.
  • Daca doriţi sa creaţi un rang special lăsaţi câmpul "Numar minim de postari" liber.
  • Daca doriţi sa creaţi un rang obişnuit scrieţi numărul minim de postari pentru acel rang.De îndată ce un membru a atins acel număr, va primi automat acest rang.
  • In câmpul "URL al imaginii Rangului" puteţi adăuga un link direct către imaginea care doriţi sa apară ca rang.Daca nu aveţi nicio imagine personala puteţi alege una din cele de baza(default).
  • Cand aţi terminat click pe butonul "Inregistrare".
  • Daca doriţi sa adăugaţi o culoare la un rang trebuie sa adăugaţi acest cod HTML in câmpul "Titlul rangului":
    Cod:
    <font color="red">Titlu rang aici</font>
  • Înlocuiţi red cu orice culoare sau orice cod HEX de culoare si Titlu rang aici cu numele rangului dorit.
  • Reincercati procesu si ve-ti face o echipa a STAFF-ului !

    Mult succes !
    Si aveti grija cum faceti sa nu stricati ceva Creare Ranguri Forum 1071211947
Sus In jos
MoGa
Fondator
Fondator
MoGa


Mesaje : 189
Data de inscriere : 09/06/2011
Varsta : 33
Localizare : Rm Valcea

Creare Ranguri Forum Empty
MesajSubiect: Re: Creare Ranguri Forum   Creare Ranguri Forum Icon_minitime1Mier Sept 28, 2011 8:04 am

Bun... :!:
Sus In jos
https://relax-arena.forumgratuit.ro
System4
Moderator Global
Moderator Global
System4


Mesaje : 112
Data de inscriere : 05/08/2011

Creare Ranguri Forum Empty
MesajSubiect: Re: Creare Ranguri Forum   Creare Ranguri Forum Icon_minitime1Mier Sept 28, 2011 8:10 am

Mersi
Sus In jos
.ChoCo
Membru
Membru
.ChoCo


Mesaje : 21
Data de inscriere : 05/08/2011

Creare Ranguri Forum Empty
MesajSubiect: Re: Creare Ranguri Forum   Creare Ranguri Forum Icon_minitime1Mier Sept 28, 2011 8:53 am

Este un tutorial folositor.Multumim
Sus In jos
System4
Moderator Global
Moderator Global
System4


Mesaje : 112
Data de inscriere : 05/08/2011

Creare Ranguri Forum Empty
MesajSubiect: Re: Creare Ranguri Forum   Creare Ranguri Forum Icon_minitime1Mier Sept 28, 2011 9:12 am

Cu placere!
Voi posta si un tutorial HTML !
Sus In jos
Continut sponsorizat





Creare Ranguri Forum Empty
MesajSubiect: Re: Creare Ranguri Forum   Creare Ranguri Forum Icon_minitime1

Sus In jos
 
Creare Ranguri Forum
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Relax-Arena :: Relax-Arena Forum Gratuit :: Zona ForumGratuit-
Mergi direct la:  
Forumgratuit.ro | ©phpBB | Forum gratuit de suport | Semnaleaza un abuz | Discuții recente
 |